Ako si vyberiete kvalitný koberec?

Ako si vyberiete kvalitný koberec?

Ako si vyberiete kvalitný koberec?

Vybrať si ten správny koberec bolo vždy ťažké. Dnes sú tu však exkluzívne kusové koberce Phase, kde sa nemusíte trápiť s výberom. S Phase si totiž vždy vyberiete správne. O kobercoch vieme skutočne veľa...

Čo všetko viete o kobercoch, ak sa práve rozhodujete o novom doplnku do interiéru? Prečo ich používame a na čo ich potrebujeme? Asi vieme, že v rozprávkach koberce lietali. Červeným kobercom zase vzdávame hold a úctu ľuďom, ktorí niečo dokázali. Niektorí z nás možno tušia, že prvé koberce sa vyrábali pár tisicročí pred Kristom. Áno koberec bol v minulosti ale aj dnes tepelnou izoláciou pred sálaním chladu od zeme. Dokonca kedysi udržiavali teplo aj tak, že viseli na stene. Koberce z Perzie boli v 16.storočí zase vzácnym umením. Dnes koberec plní hlavne estetickú funkciu a je aj tlmičom zvuku, zberačom prachu, ktorý by sa ináč vyril v priestore a príjemne sa po ňom chodí.

Ale čo potrebujeme vedieť v skutočnosti najviac? Exkluzívne kusové Koberce Phase Carpet Decor sú výnimočné v tom, koľko ľudskej šikovnosti a umu je v ich príprave a výrobe zakódovaných. Povedali by ste, že je to len kus koberca. Ale on je to kunstuck! Umelecký kúsok vycibrený do detailu. Technologicky aj esteticky. Tak teda viete ako spoznáte, že je koberec kvalitný? Ak kvalitný koberec chytite a chcete ho ohnúť, poddáva sa ťažšie, než nekvalitný. Je to preto, že je hustejšie tkaný, má silnejšie vlákno a teda viac toho znesie a dlhšie vydrží. Nehovoriac o tom, že vlákna sú napúšťané materiálom odolným voči znečisteniu a prašným roztočom. Po estetike je dôležita pracnosť údržby. Nie je skvelé vedieť, že koberec môžete vyprať v práčke? Že nepotrebujete chemické prípravky, lebo všetky kobercové havárie zvládnete len s handričkou namočenou vo vode? Že môžete mať doma taký kus koberca, ktorý nerobí problém alergikom? Ale veď prídte do našich predajní a skúste si to. Okrem toho uvidíte to, čo vám fotka na eshope nesprostredkuje. A to nádhernú hru svetla a farby vo vláknach naších kobercov. Akoby reagovali na odtiene vecí, ktoré sú v ich blízkosti. A tak sa zdá, akoby mali v sebe viacej farebných odtieňov. Nádherne sa spoja so sedačkou, stolíkom a všetkými tými dekoráciami, ktoré robia domov, domovom.

V bývalom Československu sme nazývali koberce pokrovec alebo kovral. Kovral bola značka ktorej názov vznikol kombináciou začiatočných písmen bývalej fabriky na výrobu kobercov vo Vratislaviciach dnes súčasť Liberca. Bolo to u nás bežné a všeobecné označenie koberca. Tak ako traktor bol Zetor, alebo chodiace schody Eskalátor.

Ak spoznáte naše koberce už im nepoviete ináč ako Phase.